blog_img
  • 30

2019

Haşerelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Evdeki Böcekten Kurtulma

Böcekler, fareler, keneler kısacası tüm haşereler yaşam alanlarına girdikleri zaman oldukça can sıkıcı olmaktadırlar. Taşıdıkları mikroplarla da insan sağlığını çok fazla olumsuz etkilemektedirler. Haşerelerin temas alanları mikrobun bol olduğu yerler ve de gıdalardır. Maalesef bu iki yere de temas etmiş olmaları ardından onların temas ettiği gıdaları farkında olmadan insanlar kullanınca ciddi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır.

Haşereler Nasıl Uzaklaştırılır?

Haşerelerin yaşama alanlarına girmiş oldukları tespit edildiği anada uzaklaştırmak için uğraşılmalı. Özellikle böcekler çok hızlı üredikleri için ve her yere kolayca girip çıktıkları için bir tane bile böcek görülse hemen evdeki böcekten kurtulma yöntemlerine başvurulmalı. Eve nerden girdikleri tespit edilip ona göre önlemler alınmalı. Böcekten kurtulmak için, ilaçlama yöntemi sık başvurulan bir yöntem fakat özellikle evlerde ilaçlama yaptırmak sağlık açısından sıkıntılı olabilir. Özellikle küçük çocukların olduğu evlerde ilaçlama yerine alternatif başka yöntemler kullanılabilir.

Böcekten Kurtulmak İçin Kovmatik Ultrasonik Cihaz Kullanımı

Haşerelerden, kemirgenlerden, böceklerden kesin olarak kurtulmanın kimyasal kullanmadan mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Evet, evdeki böcekten kurtulma kimyasal kullanmadan mümkündür. Kovmatik Haşere kovucu olarak üretilmiş ultrasonik cihazlar kullanılarak kesin olarak haşerelerden kurtulmak mümkün. Bu cihazlar sadece haşerelerin duyabileceği yüksek desibel ses dalgası yayarlar. Yayılan bu ses dalgaları haşerelerin sinir sistemi ve duyu organlarına ataklar gönderiri. Bu ataklardan rahatsız olan böcekler bulundukları ortamı terk etmek için harekete geçerler.  Kovmatik kullanmaya başladığınız anda etkisini görürsünüz. Böcekler hızlı bir şekilde hareketlenemeye başlarlar bunun nedeni rahatsızlık veren ortamdan uzaklaşma çabalarıdır. Kısa bir süre sonra evdeki böcekten kurtulma tamamen gerçekleşir. Bu cihazlar kullanımı çok kolay fazla bir enerji harcaması olmayan cihazlaradır. Kovmatik’den bu cihazlar hakkında bilgi alıp temin edebilirsiniz.

Bir Sorunuz mu Var ?

E-Posta adresinizi bize gönderin biz sizinle iletişime geçelim.

top