blog_img
  • 30

2019

Haşere Çözümleri Nelerdir?

Haşere Kovucu

Haşereler bazen gerçekten çok sinir bozucu bir şekilde yaşam alanlarını işgal edebiliyor. Fare, sıçan, hamam böceği ve daha birçoğu… Evinizin ya da iş yerinizin içinde elinizi attığınız, oturup kalktığınız yerlerde haşerelerin gezdiğini düşünmek bile sinir bozucu iken bir de bu canlıların mikrobik olarak sağlığınızı çok ciddi tehdit ettiğini düşünürseniz asıl sorun o zaman ortaya çıkmaktadır.

 

Haşereler Mikropların Yayılmasına Neden Olur

Fare, hamam böceği, sinek, kene ve daha birçok haşere bazen yaşam alanımız olan ev ve iş yerlerine girebiliyor. Hatta bazen işgal bile edebilir. Haşereler her yere girip çıkabiliyor. Lağım, banyo, çöp gibi yoğun mikrop içeren yerlere haşereler girip çıkabiliyor. Haşerelerin en yoğun uğradığı yerlerden bir diğeri ise beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için gıdaların bulunduğu ortamlardır. Buradan da net bir şekilde anlaşılacağı gibi haşereler; yoğun mikrop olan alanlardan aldıkları tüm zararlı bakterileri gıda yolu ile insanlara taşınmasına neden olur.

 

Haşerelerle Başa Çıkma Yolları

Haşere gibi zararlı varlıkların bazı yöntemler ile yaşam alanlarından uzaklaştırılması gerekmektedir. Kovmatik Haşere kovucu birçok yöntem mevcuttur. İlaçlama, haşerelerin gelme ihtimali olan noktaların kapatılması ve de elektronik haşere kovucu cihazlar.

 

Elektronik Haşere Kovucu

Haşereler ile baş etmek için uygulanan metotların birinci sırasını elektronik Kovmatik haşere kovucu cihazlar almaktadır artık. Bu cihazlar ortamda sadece haşerelerin duyabileceği çok yüksek ses dalgası yaymaktadır. Haşereler bu yüksek desibeldeki sese maruz kaldıkları zaman sinir sistemlerinde ve duyma organlarında ataklar oluşur. Bu ataklar haşerenin hasta hissetmesine neden olur ve bu rahatsızlıktan kurtulmak için haşereler ortamı terk etmeye başlar. Haşereler bu desibeldeki sesi üreten Kovmatik haşere kovucu tarafından tamamen ortamdan uzaklaşırlar. Cihaz ilk çalışmaya başladığında haşerelerde yoğun bir hareketlilik olur. Bunun nedeni rahatsı olup nereye gideceklerini bilememelerinden kaynaklıdır. Ortalama bir süre sonra tüm haşerelerden kurtulmuş olunacaktır. Haşere kovucu ürünler için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Bir Sorunuz mu Var ?

E-Posta adresinizi bize gönderin biz sizinle iletişime geçelim.

top