blog_img
  • 30

2019

Fareler Nasıl Uzaklaşır?

Evdeki Fareden Kurtulma

Fare gibi kemirgen bazı canlılar kendi doğal ortamlarını terk edip insanların yaşam alanlarına girebilmektedir. Hızlı kentleşme de onların yaşama alanına zarar vererek yapılan bina inşaları sonucu aç veya susuz kalan kemirgenler ve diğer haşereler gıda bulabilecekleri insanların yaşama alanına girerler.

 

Fareden Kurtulma Yolları

Fare, hamam böceği, kene, sinek gibi haşerelerden kurtulmak için birçok farklı yol vardır. Bazı yöntemler haşerelerin tekrar ortaya çıkmasını engelleyememektedir. Bazı yöntemler ise kesin yöntem olarak haşerelerden kurtulmayı sağlar. Peki, fare gibi haşerelerden kesin olarak kurtulmanın yöntemleri nelerdir, bunları inceleyelim. Farelerden kurtulmanın en bilinen yöntemi; kapan kurarak fareyi yakalama yöntemidir. Ancak bu yöntem her zaman başarılı olmayacağı gibi tehlikeli de olabilir. Fare kapanın olduğu yere gelmeyebilir veya evde yaşayan çocuklar kapandan zarar görebilir. Farelerden kurtulmak için denenen diğer bir yöntem ise, ilaçlamadır. Kemirgenler dayanıklı canlılar olduğu için ilaçlamada kullanılan kimyasallar ağır içeriklere sahiptir. Bu tarz kimyasalların yaşam alanlarındaki kemirgenlerden kurtulma için kullanılması insan sağlığını tehdit eder. Bu yüzden farelerden kurtulmak için Kovmatik ultrasonik elektrikli cihazlar kullanılmaktadır.

 

Kovmatik Ultrasonik Elektrikli Cihazlar

Evdeki fareden kurtulma yöntemleri arasında diğer canlılara zarar vermeden uygulanabilecek en doğru yöntem, ultrasonik elektrikli cihazla uzaklaştırma yöntemidir. Bu cihazlar farelerin işitme duyu organları ve merkezi sinir sistemlerini yüksek desibelde ses dalgası gönderir. Bu yüksek desibeldeki ses dalgaları farelerde bulundukları ortamda kendilerini hasta hissetmelerine sebep olur, ortamı terk ederler. Evdeki fareden kurtulma yöntemi olan bu cihazları kullanmaya başladığımız zaman ortamdaki kemirgenlerde belirgin bir hareketlilik görülür. Bunun nedeni rahatsız olan kemirgenlerin ortamı terk etme çabasıdır. Evdeki fareden kurtulma yöntemi olan bu cihazların kullanımının diğer canlılara hiçbir zararı yoktur. Cihazın yaydığı ses dalgaları insan ve evcil hayvanların duyabileceği desibelin çok üstündedir. Haşerelerden kurtulmak için Kovmatik firmamızda bulunan bu cihazları tercih edebilirsiniz.

Bir Sorunuz mu Var ?

E-Posta adresinizi bize gönderin biz sizinle iletişime geçelim.

top