blog_img
  • 30

2019

Fare ve Haşere Uzaklaştırıcı

Kovmatik Ultrasonik Fare ve Haşere Kovucu

Yaşam alanlarının en rahatsız edici sorunlarından biri kuşkusuz davetsiz misafirlerdir. Fare, sıçan, örümcek, hamam böceği, güve, kene, sinek, uçucu böcek ve haşereler ve daha birçok haşere çok rahatsız edici davetsiz misafir kategorisindedir. Hızlı kentleşme haşerelerin kontrolsüz artışına sebep olmaktadır. İnşaatların yapımı sırasında yapılan küçük hatalar bazen böcek, fare gibi canlıların yaşamımızı istila etmesine neden olabiliyor.

 

Haşerelerden Kurtulma Yöntemleri

Haşereler tüm mikrobik yerlerle ve de daha sonra gıdalarla temas halindedir. Bu sebeple de ciddi bir şekilde insan sağlığını tehdit edecek mikropların taşınmasına neden olmaktadırlar. Bu yüzden yaşam bazı uygulamalara başvurmak gerekebilir. Haşere eğer yaşam alanına girmediyse bunu önlemek için bazı uygulamalar yapılabilir. Yaşam alanının inşası sırasında kalan bir açıklık varsa kapatılıp, düzenli olarak lağımlar ilaçlanırsa haşere baskınlarını önlemiş olmak mümkün. Eğer çoktan bir haşere baskını ile karşı karşıyaysanız iyi bir ilaçlama veya haşere kovucu ile bu orundan kurtulmanız gerekmektedir. Haşerelerle aynı ortamda olmak ciddi sağlık problemlerine sebep olur.

 

Haşerelerden Kimyasal Olmadan Nasıl Kurtulabiliriz?

Yaşam alanlarında fark edilen fare, hamam böceği veya daha başka haşerelerden kurtulmak için ilaçlama yöntemi özellikle çocuklu ailelerde biraz tehlikeli olabiliyor. Ama teknolojinin armağanı ultrasonik fare ve haşere kovucu cihazlar muhteşem birer haşere savaşçısıdırlar. Elektronik bir cihaz olan ultrasonik fare ve haşere kovucu işitme organı ve merkezi sinir sistemine ataklar gönderir. Bu ataklar haşerelerin hasta hissetmesine ve bulundukları ortamı terk etmek istemelerine sebep olmaktadır. Ultrasonik haşere kovucu bu cihazlar 120 desibellik bir ses baskısına maruz kalınca bulundukları ortamı terk ederler. Haşere kovucu bu cihazlar insan ve çoğu evcil hayvan ve bitki gibi canlıların duyabileceğinin çok üstünde bir ses dalgasına sahip oldukları için onlara zarar vermemektedir. Kovmatik bu cihazları sizlerin kullanımına sunuyor. Dilediğiniz zaman bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Bir Sorunuz mu Var ?

E-Posta adresinizi bize gönderin biz sizinle iletişime geçelim.

top